- Jak wybrać najlepsze przyrządy spawalnicze dla Twojego projektu?
- Najlepsze kwasy na twarz na rozszerzone pory – wybierz idealny zabieg dla swojej skóry
- Czy można nakładać krem na krem? Zasady i praktyki warstwowej pielęgnacji skóry
- Opanuj specjalistyczny język angielski i podróżuj z wiedzą
- Eleganckie kolczyki ślubne perły – ponadczasowy wybór na Twój wyjątkowy dzień
Perfumy w słoneczne dni. Mity i fakty.
Najbardziej optymalną porą roku do korzystania z perfum jest zima. Wówczas nasza uperfumowana skóra emanuje zapach najbardziej zbliżony do oryginału użytego kosmetyku . A kiedy lepiej ograniczać używanie perfum? Latem! Słońce i promienie UV mogą pomóc w uzupełnieniu witaminy D, sprawić, że będziesz dobrze wyglądać, mogą one również być czynnikiem ryzyka i powodować szereg problemów. Niektóre z nich są związane z używaniem perfum, gdy jesteś narażona, nawet w niewielkim stopniu, na ciepłe promienie słoneczne. Perfumy i słońce nie są dobrym duetem. Oto 4 podstawowe informacje.
Perfumy mogą powodować problemy ze skórą, jeśli będziesz przebywać na słońcu.
To prawda. To, co nazywamy „perfumami”, to zapach, który można znaleźć w kilku formach: wody toaletowej, wody perfumowej, wody kolońskiej… Woda toaletowa jest lżejsza i wytrzyma mniej czasu niż woda perfumowa, która jest bardziej skoncentrowana. Im bardziej skoncentrowane są perfumy, tym bardziej prawdopodobne jest, że spowodują one uszkodzenia skóry, jeśli wystawiasz się z nimi na działanie słońca. Dlaczego tak jest? Nie z powodu alkoholu, jak twierdzi popularne przekonanie, ponieważ wyparowuje on już po kilku minutach. Odpowiedzialne za te reakcje skórne są cząsteczki zawarte w koncentratach zapachowych (takich jak cytrusy, cedr, esencje z drzewa sandałowego, ale także niektóre wyciągi roślinne lub olejki eteryczne). Te składniki są fotouczulające i dlatego mogą powodować oparzenia, zaczerwienienia i krosty i wypryski na skórze!
Istnieją bezpieczne perfumy na słoneczne dni.
To prawda. Perfumy, jeśli są zbyt intensywne, mogą mieć negatywny wpływ na skórę ze względu na cząsteczki, a nie alkohol, który zawiera. Dlatego właśnie istnieją „zapachy”, które można bez problemu nosić na słońcu: są to lżejsze zapachy, takie jak woda toaletowa czy woda perfumowana. Trochę więcej: aby mieć pewność, że Twoje perfumy są kompatybilne ze słońcem, sprawdź opakowanie. Rzeczywiście, niektórzy mają wzmiankę o możliwych uczulaniach. W razie wątpliwości, perfum można rozprowadzać na ubraniu.
Lepiej położyć perfumy na włosach niż na skórze w słoneczne dni.
Jeśli wolisz uniknąć nakładania perfum na skórę niż ją uszkadzać, spryskanie włosów nie jest rozwiązaniem. Dlaczego nie? Dlatego, że tym razem włosy mogą zostać uszkodzone przez alkohol zawarty w perfumach. W rzeczywistości wysusza włókno włosa. Kiedy wystawiasz się na działanie promieni słonecznych, zawarte w perfumach składniki fotouczulające mogą również bardzo mocno wysuszyć włosy. Pamiętaj, że jeśli chcesz nadać swoim włosom słodki, świąteczny zapach, są do tego celu przeznaczone mgiełki zapachowe. Przydatne!
Perfum zachowuje ten sam zapach w słoneczne dni.
Fałsz. Jeśli wystawiasz się na słońce przez dłuższy czas (czego najlepiej unikać, aby nie uszkodzić skóry), a pachniałaś już wcześniej, to początkowy zapach straci na intensywności. Ponadto należy pamiętać, że w słoneczne dni nasza skóra się poci. I jej woń wpływa na nutę zapachową naszego ulubionego perfumu.